24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaSveikata425 oro linijų bendrovės ir oro uostai ES apribojimus keleiviams iš Kinijos...

425 oro linijų bendrovės ir oro uostai ES apribojimus keleiviams iš Kinijos vadina „skubota reakcija

- Advertisement 3-


425 oro transporto bendrovės ir oro uostai, atstovaujami A4E (Europos oro linijų asociacija), IATA (Tarptautinė oro transporto asociacija) ir ACI EUROPE (Tarptautinė oro uostų taryba), paskelbė oficialų pareiškimą, kuriame ES sprendimą įvesti „Covid-19” apribojimus keliautojams iš Kinijos pavadino „skubota reakcija”.

Trečiadienį (sausio 4 d.th) ES paskelbė rekomendaciją visoms valstybėms narėms, kurioje patarė joms nustatyti reikalavimus, kad visi keleiviai iš Kinijos per 48 valandas nuo atvykimo į jų teritoriją privalo atlikti koronaviruso testą ir skrydžio metu bei oro uostuose dėvėti kaukes, nes Azijos šalyje padaugėjo Covid-19 atvejų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šis padidėjimas įvyko po to, kai gruodžio 7 d. ji atvėrė savo sienas lankytojamsth po to, kai trejus metus jos buvo beveik visiškai uždarytos.

Ketvirtadienį paskelbtame pareiškime oro transporto bendrovės ir oro uostai kritikavo ES rekomendaciją, teigdami, kad ji prieštarauja sausio 3 d. paskelbtam Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) atliktam vertinimui, kuriame buvo padaryta išvada, kad padidėjęs koronaviruso atvejų skaičius Kinijoje neturės įtakos epidemiologinei situacijai Europos žemyne.

„Taip yra todėl, kad Kinijoje cirkuliuojantys COVID-19 variantai jau yra ES ir EEE, taip pat todėl, kad ES gyventojai yra įgiję didesnį imunitetą. Todėl sistemingai tirti iš Kinijos atvykstančius keliautojus negalima laikyti moksliškai pagrįsta ir rizika paremta priemone”, – rašoma pareiškime.

Nepaisant to, kad A4E, IATA ir ACI Europe nepritaria rekomendacijai, A4E, IATA ir ACI Europe pataria valstybėms narėms visiškai vienodai įgyvendinti rekomenduojamas priemones pagal ES aviacijos sveikatos saugos protokolą.

Jie taip pat tvirtai pritarė kitokiam ES Komisijos rekomenduojamam požiūriui, pagal kurį valstybės narės, siekdamos įvertinti COVID-19 variantus ir galimas viruso mutacijas, turėtų tirti ne žmonių tyrimus, o nuotekas iš oro uostų ir orlaivių, atvykstančių iš Kinijos.

Tiek oro uostai, tiek oro linijų bendrovės įsipareigojo padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos tokiam mėginių ėmimui. Jie taip pat paragino ES iki mėnesio vidurio iš naujo įvertinti naująją rekomendaciją.

Iki šiol Ispanija, Prancūzija, Vokietija, Švedija, Italija ir Prancūzija taikė įvažiavimo iš Kinijos reikalavimus. Italija pirmoji nuo Kūčių dienos pradėjo vykdyti tyrimus, o jos sveikatos priežiūros institucijos teigia, kad pusės keleivių tyrimų rezultatai yra teigiami.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos