24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaFuerteventura21-erių metų jaunuolis suimtas už 50 000 eurų sukčiavimą už netikrą nekilnojamojo...

21-erių metų jaunuolis suimtas už 50 000 eurų sukčiavimą už netikrą nekilnojamojo turto nuomą

- Advertisement 3-


Civilinės gvardijos (Guardia Civil) Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo grupė nustatė 21 metų vyrą, kuris Fuerteventūroje, La Rioja mieste, apgaulės būdu iš 13 žmonių išviliojo 50 000 eurų už neegzistuojančio namo nuomą Corralejo mieste.

Civilinė gvardija apie tai sužinojo po to, kai Puerto del Rosario ir Corralejo policijos nuovadose keli skirtingi žmonės pateikė denunciacijas (oficialius skundus), kuriuose nukentėję asmenys nurodė tuos pačius duomenis apie ketinimą rezervuoti ir išsinuomoti nekilnojamąjį turtą Fuerteventūroje.

Kaltinamasis už ilgalaikę gyvenamojo būsto nuomą prašė 900 eurų per mėnesį nuomos mokesčio ir sakė žmonėms, kad jei jie nori šio būsto, tai turi sumokėti 2 700 eurų už pirmojo mėnesio nuomą ir dviejų mėnesių užstatą, sakydamas, kad namu domisi ir kiti žmonės

Pranešimuose teigiama, kad bendravimas visada vyko elektroniniu paštu, per gerai žinomą interneto portalą, ir nė vienas iš nukentėjusiųjų neturėjo tariamo sukčiaus kontaktinio telefono numerio.

Atlikęs pervedimą sukčius susitarė su jais susitikti nekilnojamojo turto objekte, tačiau taip ir nepasirodė, o name gyveno teisėti jo savininkai.

Kibernetinių nusikaltimų tyrimo grupė surinko visus įmanomus duomenis apie įvykusius įvykius ir, padedama interneto portalo, sugebėjo nustatyti atsakingo asmens buvimo vietą, kad Guardia Civil galėtų jį sulaikyti ir pateikti kaltinimus.

Kaip išvengti sukčių?

Civilinė gvardija pataria pirmiausia įsitikinti, kad nekilnojamasis turtas, kurį norite išsinuomoti, egzistuoja ir kad tariamas nuomotojas turi galimybę į jį patekti, ir prieš atiduodant pinigus paprašyti susitikti vietoje.

Būkite atsargūs su nuomotojais, kurie visus dokumentus siunčia elektroniniu būdu ir vengia prisistatyti asmeniškai, nes nusikaltėliai dažnai naudoja suklastotus arba apsimestinius dokumentus tokio pobūdžio sukčiavimams.

Nesiųskite asmeninių dokumentų skelbėjui, neįsitikinę, kad skelbimas yra tikras, ir palaikykite su juo ryšį ne elektroniniu, o kitu būdu, nes minėtus dokumentus sukčiai gali panaudoti neteisėtais tikslais.

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

Naujausi

Naujausi komentarai