23.3 C
Tenerife
Pirmadienis, 5 gruodžio, 2022
Reklama
PradžiaTurizmas2022 m. Kanarų salos baigs su 14 mln. lankytojų ir 17 mlrd....

2022 m. Kanarų salos baigs su 14 mln. lankytojų ir 17 mlrd. apyvartos

- Advertisement 3-


Vakar Kanarų salų vyriausybė šventė pirmąją nuo pandemijos laikų Pasaulinę turizmo dieną be apribojimų ir grįžimą į „santykinį normalumą” šiame sektoriuje, prognozuojant, kad metus užbaigs 14 mln. lankytojų, t. y. tik 6 proc. mažiau nei 2019 m., kurie buvo atskaitos taškas nuo Kovid.

Turizmo ministrė Yaiza Castilla sakė: „pasiekimų pasiekta nepaisant daugybės per pastaruosius dvejus su puse metų patirtų krizių, kurias tiek privatusis, tiek viešasis sektoriai sugebėjo suvaldyti ranka rankon ir pasiekti puikių rezultatų mūsų išorės projekcijai.”

Castilla priminė sunkius laikus, kuriuos pastaraisiais metais patyrė turizmo sektorius. 2019 m. bankrutavo „Thomas Cook”, 2020 m. – pandemija, 2021 m. – išsiveržimas La Palmoje, o šiemet – karas Ukrainoje ir pragyvenimo išlaidų krizė. kalbėdama apie La Palmą, Castilla kalbėjo apie turistinius kuponus, naujas akcijas saloje ir pagalbą oro susisiekimui, kad sušvelnintų padėtį ir paskatintų turizmą. „Visa tai daroma tam, kad La Palma vėl spindėtų visu savo grožiu ir vėl taptų svarbiausia Kanarų salų kryptimi.”

Net ir esant netikrumui prieš žiemą dėl Ukrainoje prasidėjusio konflikto socialinių ir ekonominių padarinių, ji patvirtino, kad salos dabar yra „arčiau normalios padėties, nei tikėtasi”.

Šią normalią padėtį, pasak jos, „lydi geros naujienos”, pavyzdžiui, šią vasarą Kanarų salose atsigavęs nacionalinis turizmas, kuris jau dabar viršija iki sovietmečio buvusį lygį ir nuo Velykų pasižymi labai teigiamais rodikliais bei dideliu dinamiškumu.

„Tai nėra tobula realybė, bet ji artima, ir metų pabaigos perspektyvos tai įrodo. Bendrieji pirmųjų septynių šių metų mėnesių duomenys, įskaitant nacionalinį ir tarptautinį turizmą, yra artimi 2019 m. to paties laikotarpio duomenims – beveik aštuoni milijonai lankytojų, t. y. tik 9,5 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš pandemiją.”

Be to, ji patikino, kad 2022 m. Kanarų salos baigs su maždaug 14 mln. turistų, t. y. tik 6 proc. mažiau nei 2019 m., tačiau su didesne apyvarta – daugiau nei 17 mlrd. eurų – dėl didesnių vidutinių išlaidų

Castilla pridūrė, kad „šie duomenys patvirtina, jog iš šio krizės laikotarpio išėjome stipresni kaip turistinė kryptis, nes daugelis savybių, dėl kurių archipelagas buvo populiarus per visą istoriją, buvo sustiprintos”.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai