24 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimas200 EUR bauda važiuojantiems netinkama tos pačios krypties eismo juosta Ispanijos keliuose

200 EUR bauda važiuojantiems netinkama tos pačios krypties eismo juosta Ispanijos keliuose

- Advertisement 3-

DGT bus negailestingas tiems, kurie važiuoja netinkama eismo juosta. Skiriamos rimtos bausmės

Važiavimas kairiąja ir vidurine eismo juostomis nuolat sukelia ,,rizikingas situacijas“. Šios juostos gali būti naudojamos tik lenkimo manevrams atlikti.DGT ypatingą dėmesį skirs kelių eismo tvarkos pažeidimams, susijusiems su važiavimu netinkama eismo juosta. Tai viena labiausiai paplitusių nusižengimo formų Ispanijoje. Didžioji dalis vairuotojų, aplenkusių automobilį ir toliau tęsia kelią vidurinėje, ar net kairėje eismo juostoje, taip sukeldami rizikingas situacijas sau ir kitiems eismo dalyviams.

Tiesą sakant Bendrosios eismo taisyklės visada reikalavo važiuoti dešinėje kelio pusėje. Vidurinėje ir kairėje važiuojamosios dalies pusėje leistina tik darant lenkimo manevrą. Tokiu atveju, iš karto po manevro vairuotojas privalo kuo skubiau grįžti į dešinę kelio dalį. Vairuotojas privalo įjungti posūkio signalus lenkimo metu.

Didelė dalis vairuotojų nesitaiksto su kelių eismo taisyklėmis ir ignoruoja draudimą važiuoti kairiąja juosta, todėl šį rugsėjį Trafico paleido aiškinamąjį kampaniją. Išleistame video DGT paaiškina, kokie pavojai yra važiuojant centrine ir dešine kelio juosta bei kokie pavojai tyko nesilaikant reikalavimų.

Vairuotojams vaizdžiai paaiškinama, kokius manevrus draudžiama daryti kada jie važiuoja dešiniąja kelio juosta. Video parodoma, kad jeigu vairuotojas važiuoja vidurine juosta, jis gali trukdyti kitų automobilių judėjimui. Kitos transporto priemonės vairuotojas gali būti priverstos lenkti iš dešinės pusės, tačiau šis lenkimo manevras griežtai draudžiamas ir traktuojamas kaip „pavojinga situacija“. Kita situacija – automobilis, lenkiantis vidurinėje juostoje važiuojančią transporto priemonę, persirikiuoti ir vėliau turės grįžti per dvi juostas į dešiniąja.

200 eurų bauda

Problema, kai vairuotojas važiuoja centrine eismo juosta tapo labai dažna. Dėl šios priežasties „Tráfico“ sutelkė dėmesį į kovą su aplaidumu, dėl kurio nuolat kyla avarinės situacijos kelyje. Naujas reglamentas priverčia vairuotojus laikytis taisyklių ir važiuoti dešiniąja eismo juosta.Šio reglamento nesilaikymas yra laikomas rimtu nusižengimu ir bus skiriama 200 eurų bauda. DGT pabrėžia, kad vairuotojas visada privalo važiuoti dešiniąja eismo juosta.

Viduriniąja ir kairiąja eismo juosta galima atlikti lenkimo manevrus. Priešingu atveju DGT ir kelių policija turės teisę sustabdyti transporto priemonę ir nubausti jos vairuotoją.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai