23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimas13 turistų poelgių, kurie verčia ispanus jaustis nepatogiai

13 turistų poelgių, kurie verčia ispanus jaustis nepatogiai

- Advertisement 3-

Ispanai garsėja savo draugiškumu ir svetingumu, tačiau kai kurie turistų poelgiai kelią jų nuostabą, sumišimą ar net įžeidžia. “The Local” pristato vadovą, padėsianti turistams vengti nemalonių situacijų bendraujant su ispanais.

Ispaniškas pasisveikinimas

Ispaniškas pasisveikinimas
Nuotrauka pixabay

Norėdami pasisveikinti ispanai visada bučiuoja vienas kitą į skruostus. Bučiuoja į du skruostus susipažinimo metu, net jeigu mato tą žmogų pirmą kartą gyvenime. Vyrai sveikina vieni kitus pamojuodami ranka arba patapšnodami vienas kitą į nugarą. Bet kokia kita pasisveikinimo forma Ispanijoje sukels sumišimą. Pabučiavę tik į vieną skruostą paliksite ispaną nejaukiai besitempianti antram bučiniui. Ištiesę ranką pasisveikinimui, nenustebkite, jei jus pritrauks arčiau, kad pabučiuotų į abu skruostus.

Ispanijoje dėvėti neatitinkančius sezonui drabužius

Ispanijoje deveti neatitinkancius sezonui drabuzius
Nuotrauka pixabay

Ispanijoje egzistuoja griežtos nerašytos drabužių dėvėjimo taisyklės

Žieminiai drabužiai neatsiduria spintos gilumoje iki kovo pabaigos net jeigu orai yra pakankamai šilti. Trumpos kelnės skaitosi tinkamos tik vasaros įkarštyje, o tam tikro amžiaus moterys nešioja kailinius centrinės ir šiaurinės Ispanijos miestuose bent iki Velykų.

Jei Ispanijoje pradėsite anksčiau valgyti nei tam skirtas laikas ar valgysite ne tam skirtoje vietoje

Jei Ispanijoje pradesite anksciau valgyti nei tam skirtas laikas ar valgysite ne tam skirtoje vietoje
Nuotrauka pixabay

Vakarienės valgymas iki 21 val. Ispanijoje kelia nuostabą, taip pat nederėtų pietauti iki 14 val. Skubėjimas valgio metu irgi kelia sumišimą. Maistas yra socialinė proga skanauti ir mėgautis.

Taigi nevalgykite sumuštinių prie savo stalo. Tikėkitės, kad į Jus šnairuos, jeigu išvyniosite sumuštinį važiuodami autobusu ar metro, arba, neduok Dieve, eidami gatve.

Ispanijoje nepriimtina vaikščioti basomis

Ispanijoje nepriimtina vaikscioti basomis
Nuotrauka Nick Page iš Unsplash

Niekada nepamatysite ispanų, vaikštančių basomis. Nei paplūdimyje, nei parke ant žolės, nei per pietų pertrauką. Net namuose ispanai nevaikšto basomis. Vaikai, net maži kūdikiai, visada dėvi batus. Šlepetės jie nusiauna tik prie kranto linijos. Bandymas apnuoginti pėdas greičiausiai išprovokuos griežtą pasisakymą ir pamokslavimą apie sveikatą ir saugumą.

Arbatpinigiai Ispanijoje

Arbatpinigiai Ispanijoje
Nuotrauka Sam Dan Truong iš Unsplash

Ispanai duoda arbatpinigių, bet ne visada ir nedaug. Anglosaksų šalyse tradiciškai paliekama 10% arbatpinigių nuo išleistos sumos, tačiau ispanai mieliau palieka kelias monetas ir tik išskirtinio aptarnavimo atveju.

Ispanijoje Nepropaguojamas nesaikingas alkoholio vartojimas

Ispanijoje Nepropaguojamas nesaikingas alkoholio vartojimas
Nuotrauka pixabay

Nors Ispanijoje daugybė barų, o alkoholio vartojimas yra neatsiejama kultūros dalis, jie geria mažiau nei šiaurinių šalių, tokių kaip Didžioji Britanija, gyventojai. Pintos užsisakymas užuot  įprastesnės „caña“, kelia nuostabą ir sudaro įspūdį, kad jus nejaučiate saiko.Tapas laikomi užkandžiu prie gėrimo, o ne pilnaverte vakariene.

Per mandagus elgesys

Retkarčiais išsprūstantis „por favor“ bus atleistas, tačiau ispanai nelabai žino, kaip reaguoti į tokius turistus (dažniausiai britus), kurie stengiasi atsiprašyti už viską, nuo netyčia susidūrusių alkūnių iki penkių minučių pavėlavimo.

Ispaniškas „punktualumas”

Ispaniskas punktualumas
Nuotrauka pixabay

Tai priveda mus prie sekančio punkto. Kai kuriose šalyse vėlavimas yra prilyginamas įžeidimui, tačiau ispanai bus labai nustebinti, jeigu jus atsiprašysite pavėlavę mažiau nei dvidešimčia minučių. Jie taip pat nesupras jūsų susierzinimo, jiems atvykus 20 minučių po sutarto laiko.

Atsisakymas mokėti už visų svečių užsisakytus gėrimus gimtadienio metu
Atsisakymas moketi uz visu sveciu uzsisakytus gerimus gimtadienio metu
Nuotrauka Henri Joubert iš Unsplash

Tai gali tapti labai nejaukia situacija. Atminkite, kad Ispanijoje jubiliatas moka už visų gėrimus. Atsisakius mokėti už atėjusius draugus, savo svečiams parodysite, kad jie jus įžeidė.

Klausimas: „Ar tu ne per senas gyvenimui su tėvais po vienu stogu?“

Nuostabos demonstravimas 30 ar 40-mečiui pranešus, kad jis vis dar gyvena su tėvais yra geriausias būdas sukurti nemalonę situaciją. Artimi šeimos ryšiai, mamos patiekalai ir tradicija mokytis vietiniame universitete sudarė situacija, kai daugelis suaugusių ispanų vis dar gyvena su savo tėvais. Ispanai išlieka “lizde” kur kas ilgiau nei jų bendraamžiai kitose Europos šalyse. Kita priežastimi taip pat gali būti ilgalaikis ekonomikos nuosmukis ir antras pagal dydį nedarbo lygis Europos Sąjungoje. Visa karta stengėsi išsimokėti skolas, tad nėra niekuo nuostabaus, kad Ispanijoje daugelis suaugusiųjų gyvena su savo tėvais. 

Už ką kovojo Jūsų šeima Ispanijos pilietiniame kare?
Uz ka kovojo Jusu seima Ispanijos pilietiniame kare?
Nuotrauka libkom

Kruvinas Ispanijos pilietinis karas (1936–1939) vykęs tarp Francisco Franco nacionalistų ir kairiųjų respublikonų tebėra labai opi tema Ispanijoje. Po to, kai 1975 m. mirė Franco, Ispanija stengėsi užmiršti tą tamsų savo istorijos laikotarpį „Užmiršimo paktu“ ir 1977 m. Amnestijos įstatymu, kuris trukdė persekioti su baudžiamąją atsakomybe už bet kokius Franko laikais įvykdytus nusikaltimus. Žmonės vis dar nenoriai gydo pakankamai šviežias žaizdas. Lieskite šią temą atsargiai.

Siestų minėjimas

Stereotipo apie siestos metu miegančius ispanus platinimas neduos naudos. Statistika pasakoja kitokią istoriją: EBPO duomenimis ispanai praleidžia daugiau valandų darbe nei vokiečiai 1 665 prieš 1 388). Ispanijoje siekiama sutrumpinti standartinę darbo dieną, manant, kad ji būtų produktyvesnė, jei žmonės mažiau laiko praleistų darbe.

Pokalbiai apie Gibraltarą

Paskutinis patarimas. Neminėkite Gibraltaro, jeigu norite išvengti nesusipratimų. Tuo labiau nedera lyginti britų atodangos pietvakarinėje Ispanijos papėdėje su Melilija ar Seuta, Ispanijos anklavais Šiaurės Afrikoje. Daugeliui ispanų nerūpi “The Rock” suverenitetas, tačiau tokie pokalbiai gali sukelti įtemptą ginčą ir „Gibraltar Español” šūksnius. 

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai